Wydarzenie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert Fortepianowy w wykonaniu Marka Brachy – wybitnego pianisty wykształconego w Warszawie i Londynie. Marek Bracha uważany jest za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Interpretacje w jego wykonaniu, cechują szlachetność i inteligencja.
Po koncercie w Auli do obejrzenia wystawa ,,Kobiety Niepodległości,, oraz „Ojcowie Niepodległości” Ekspozycje prezentuje liderów walki o niepodległość, państwowości polskiej oraz kobiet, które odegrały wielką rolę w historii tworzenia polskiego narodu i tożsamości. Całość zostanie objęta klamrą polskich patriotycznych piosenek międzywojennych.
Uroczystości uświetnią swoją obecnością zaproszeni polscy i norwescy goście.
Zapraszamy to jedyne tego rodzaju wydarzenie na terenie Østfold przygotowane przez Związek Polaków we Fredrikstad dla Polonii norweskiej.

Posiadamy 50 podwójnych, darmowych biletów dla członków ZPF, pierwszeństwo nabycia mają rodzice dzieci Polskiej Sobotniej Szkoły we Fredrikstad – liczy się kolejność zgłoszeń, maksymalnie  2 bilety na rodzinę. Zapisy-kontakt szkolapolska@fredrikstad.com.pl. można będzie odebrać w polskiej szkole podczas zajęć w sekretariacie. Najbliższe spotkanie 10.11.2018

Dla osób spoza szkoły – zakup w kasie biblioteki.
Limitowana sprzedaż 100 biletów, cena jednego biletu to 150 kr,

Informujemy, iż ZPF ani szkoła nie sprzedaje biletów,