Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich polskich dzieci. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.30 i trwają do 13. Od 13.15 do 14 uczniowie korzystają z kółek zainteresowań: plastycznego, muzycznego, fotograficznego i Kreatywnego Dzieciaka. W każdym semestrze jest około 10 spotkań – to zależy od możliwości udostępnienia nam szkoły przez Cicignon skole – czyli 2 lub 3 razy w miesiącu pracujemy i bawimy się razem. Współpracuje z nami psycholog i polski logopeda i choć opłata wówczas wzrasta, to mimo wszystko oferta jest bardzo korzystna dla rodzicielskiej kieszeni.

Dzięki polskiej szkole uczniowie dowiadują się podstawowych wiadomości o Polsce, piszą i czytają w ojczystym języku, poznają historię, przygotowują przedstawienia: jasełka, akademie, fragmenty sztuk teatralnych, śpiewają polskie piosenki i czują wspólnotę z rodakami. Wydaje się nam, że to istotne dla młodego człowieka, by nie tracił poczucia polskości i by nie tylko potrafił mówić po polsku, ale znał kontekst kulturalny i historyczny związany z polskością.

Nasza szkoła to także miłe miejsce spotkań dla rodziców. Prowadzimy szkolną kawiarenkę otwartą przez cały dzień, można więc przy kawie porozmawiać z innymi rodzicami i podzielić się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami, a także wysłuchać różnych wykładów prowadzonych dla rodziców. Warto też skorzystać z kursu języka norweskiego, prowadzonego na trzech różnych poziomach.

Zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą, że rozwój własnych dzieci, to najlepsza inwestycja!