W 2015 roku w kalendarzu wydarzeń polonijnych pojawiło się nowe święto –  Polonijny Dzień Dwujęzyczności,  — które od tej pory będzie obchodzone w każdy trzeci weekend października. Pomysłodawcami i organizatorami dnia polskiego języka są Fundacja Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji. Inicjatywę wspiera i współfinansuje Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Senat RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

Szkoła Pamięci Sensos – mgr Madalena Niedźwiecka-Anuszczyk – trener pamięci. Warsztaty pamięci -ciekawe zabawy rozwijające pamięć i koncentrację uwagi.
Tytuł warsztatu: “Pamięć na zawołanie – warsztaty rozwijające pamięć i koncentrację uwagi”. Podczas spotkania poznasz triki na zapamiętywanie, rozbujasz wyobraźnię oraz nauczysz się szybko kojarzyć. A wszystko po to aby efektywnie uczyć się m.in. języków obcych. Podczas warsztatów wykorzystasz rymowanki, obrazki, piktogramy, opowiadania, humor, ruch, kolor. Pokażemy Ci jak uniknąć nudy w trakcie nauki.
Zobaczysz sam/a, jakie to proste.