Szkoła jest społeczną inicjatywą, zatem nie prowadzi działalności zarobkowej.  Osoby prowadzące zajęcia otrzymują rekompensatę poniesionych kosztów, wyliczaną na wzór przyjęty podczas Walnego Zgromadzenia. Szkoła jest finansowana z opłat semestralnych uiszczanych przez rodziców bądź opiekunów uczniów. Szkoła korzysta ze wsparcia różnych instytucji pomagających w jej prawidłowym funkcjonowaniu (zakup materiałów dydaktycznych, wyposażenie sal, itp.)

Społeczność Szkoły Sobotniej tworzą wszyscy uczniowie, ich rodzice lub opiekunowie  prawni, nauczyciele, dyrekcja.

1. Zarząd Szkoły:
  • Dyrektor Szkoły
  • Rada Pedagogiczna
  • Rada Rodziców
  • Walne Zgromadzenie
  1. Zarząd Szkoły pełniący funkcje administracyjne szkoły to:
  • Dyrektor Szkoły
  • Przewodniczący Zarządu Szkoły
  • Zastępca Przewodniczącego (skarbnik)
  • Przedstawiciel Rady Rodziców
  1. Rada Pedagogiczna, w której skład wchodzą nauczyciele PSSS.
  2. Rada Rodziców rządzi się własnym regulaminem, który nie może być sprzeczny ze Statutem Szkoły.

Zarząd szkoły
1. Przewodniczący Zarządu Szkoły
Zbigniew Górski – zgorski@online.no

2. Zastępca Przewodniczącego
Lidia Wieczorek – sekretariat.szkolapolska@gmail.com

3. Dyrektor Dydaktyczy
Aleksandra Adamik – dyrektor.szkolapolska@gmail.com

4. Przedstawiciel Rady Rodziców
Monika Kaczor –  informatyk.psss.fredrikstad@gmail.com

Zarząd Szkoły powoływany na mocy ustaleń Walnego Zgromadzenia 13.06.2014- Zarząd zatwierdził program nauczania na rok szkolny 2017/2018- dnia .06.2017
Uchwałą Walnego Zgromadzenia z dnia 13.06.2014: Członkiem Rady Rodziców zostanie jeden rodziców z klasy. Wybory odbywają się na pierwszym Zebraniu Rodziców z początkiem każdego kolejnego roku szkolnego.